Novinka

Yonex Dutch International 2010

a(1).jpg

Poslední velkou prověrkou před Mistrovstvím Evropy jednotlivců v badmintonu byl tradičně Yonex Dutch International. Turnaj se sice konal v Nizozemsku, ale dánští reprezentanti z něj udělali takřka dánské mezinárodní mistrovství. Z pěti disciplín si odvážejí hned čtyři vítězství a tři druhá místa!

 

Nejtvrdší boj o výhru musel z dánských reprezentantů svést Rune Ulsing ve dvouhře mužů. Ir Scott Evans, který svým zápasem s Marcem Zwieblerem zahajoval badmintonový turnaj na olympijských hrách v Pekingu, si vytvořil v obou setech minimálně jeden setbol. Ale všechny Rune Ulsing odvrátil a nakonec zvítězil ve dvou setech 23:21 a 22:20.

 

Ani druhý irský zástupce ve finálovém souboji neprodal svou kůži lacino. Chloe Magee vzala snědé Karině Jorgensen první set, ale ve druhém a třetím nestačila.

 

Tradiční dánskou nadvládu v párových disciplínách demonstruje pět ze šesti zabraných finálových „parkovacích míst“. Jen domácí pár Samantha Barning a Eefje Muskens dokázaly ve čtyřhře žen vzdorovat a po výhře nad dvojicí Maria Helsbol – Anna Skelbaek (na snímku) v celém turnaji i zvítězily.

 

Dánsku tak dorostla generace „medailistů na Mistrovství Evropy juniorů z roku 2007“, kde minimálně medaili brali Mads Pieler Kolding, Karina Jorgensen, Mikkel Elbjorn, Christian John Skovgaard a Mads Conrad-Petersen.

 

Výsledky finálových zápasů na Yonex Dutch International 2010

 

Rune Ulsing (Dánsko) vs. Scott Evans (Irsko) 23:21 a 22:20

 

Karina Jorgensen (Dánsko) vs. Chloe Magee (Irsko) 20:22, 21:14 a 21:12

 

Mads Conrad-Petersen, Mads Pieler Kolding vs. Mikkel Elbjorn, Christian John Skovgaard (všichni Dánsko) 21:17 a 21:14

 

Samantha Barning, Eefje Muskens (Nizozemsko) vs. Maria Helsbol, Anna Skelbaek (Dánsko) 21:8 a 21:18

 

Anders S. Ramussen, Anne Skelbaek vs. Christian John Skovgaarg, Julie Houmann (všichni Dánsko) 21:17 a 21:12
 


Novinka přidána: 15. 4. 2010