Novinka

MČR v badmintonu: Naši hráči ovládli stupně vítězů!

O uplynulém víkendu se v Praze konalo Mistrovství České republiky v badmintonu, kde zcela dominovali hráči v barvách Yonexu – obsadili totiž přední příčky ve všech pěti disciplínách!

Na premiérový titul mistra republiky ve dvouhře mužů dosáhl 18letý Jan Louda, který byl zároveň na sobotním slavnostním večeru již potřetí (a naposled) vyhlášen juniorem roku. Tomu říkáme parádní přechod z juniorské do seniorské kategorie! Loudu na stupních vítězů doplnili ještě bronzoví Milan Ludík s Lukášem Zevlem.

Své loňské vítězství ve dvouhře žen zopakovala věkem ještě stále juniorka Tereza Švábíková, které byla obdobně jako Louda vyhlášena nejlepší juniorkou roku 2017. O další dvě bronzové medaile ve dvouhře žen se pak postaraly dvě Kateřiny – Tomalová a Zuzáková.

Smíšené čtyřhře jako už tradičně kralovala Alžběta Bášová, která s Jakubem Bitmanem zvítězila v této disciplíně podeváté v řadě a příští rok budou útočit na historický milník – 10 titulů mistra republiky v řadě. I v této disciplíně našim hráčům kromě příčky nejvyšší připadla také bronzová místa, která vybojovali Michal Hubáček s Lucií Krpatovou a Vojtěch Šelong s Denisou Šikalovou.

Na zlato z mixu navázala Bášová zlatem ve čtyřhře žen – s Michaelou Fuchsovou této disciplíně na MČR kralují už 3 roky. Bášová si ještě navíc ze sobotního slavnostního večera odnesla ocenění badmintonistka roku 2017. Na stupně vítězů ve čtyřhře žen dosáhly také Denisa Šikalová s Magdalenou Lajdovou, které vybojovaly bronz.

Závěrečný finálový zápas celého šampionátu přinesl Pavlu Drančákovi již celkově pátý titul mistra ČR ve čtyřhře mužů, který vybojoval po boku s Jakubem Bitmanem. Také titul vicemistrů připadl hráčům Yonexu – postarali se o něj Ondřej Král a Ivo Stoklas. Medailové žně na MČR ještě uzavřel bronzem ze čtyřhry Vojtěch Šelong, který hrál s Michalem Světničkou.

6 zlatých, 2 stříbrné a 11 bronzových medailí – tak zní skvělá celková bilance našich hráčů na MČR v badmintonu 2018!

Novinka přidána: 8. 2. 2018