Technologie - badminton

Cup-Stack Carbon Nanotube

Vyšší odolnost rámu a jeho vyšší elasticita umožňují, aby se rám po úderu rychleji vrátil do původní polohy. Materiál Carbon Nanotube zlepšuje elasticitu rámu a drží míč při úderu na výpletu delší dobu a tím výrazně zvyšuje kontrolu míče v momentě odehrání úderu.

Elastic TI

Elastic Ti přináší výkon, který hráči raketových sportů už dlouho očekávají: vysokou elasticitu a přesto stabilitu. Elastic Ti, zpracovaná v trupu, překonává hranice běžných materiálů raket. Silným odmršťovacím efektem po úderu míčku a z toho plynoucího prohnutí rakety se rám Elastic Ti okamžitě vrací zpět do výchozí polohy a přenáší při tom celou energii do míčku.

Nanoscience

Při výrobě běžných konstrukcí raket je nutné nanést více vrstev grafitu, aby se docílilo vyšší tvrdosti nebo vyšší životnosti. To však vede ke stále zřetelnějšímu zvyšování hmotnosti rámu a k horší manipulaci s raketou.

Power armor system

YONEXOVÝ Power Armor System se svou zdokonalenou technikou lehké konstrukce se perfektně hodí k dnešnímu vysoce rychlému badmintonu. Tajemství technologie ARMORTEC je YONEXEM vyvinutá gForce Ti, jde o hybridní kov zabudovaný v rámu rakety, který cíleně uvolňuje těžiště. Z toho vyplývají rozhodující výhody raket ARMORTEC: zvýšení rychlosti úderu o 4 %, zřetelně větší stabilita hlavy a pevný kovový pocit při úderu.

Super HMG

Nová raketa ARCSABER10 je doplňena o High Modulus Graphite, který byl integrován po stranách rámu s cíle maximalizovat sílu při úderu.

New grommet system

Více průchodek v rámu rakety a jednotlivé vedení strun – to je technologie New Grommet System. Tato technologie umožňuje umístění více jednoprůchodkových oček v poloze rámu na 2 a 10 hodinách. Umístění výpletu v samostatné průchodce umožňuje jeho vyšší pružnost a o 7% zvýšenou razanci úderů v optimální úderové ploše.

Ultimum TI

YONEX spojuje zdokonalený titan s niklem a vytváří speciální Ultimum Titanium. Toto Ultimum Titanium je 3x silnější než běžné Titanium a zprostředkovává energii 2x rychleji než normální grafit. Vlákna Ultima Ti, zapuštěná do trupu rakety, působí jako kondenzátor, který energii ukládá a při odehrání míčku ji opět bleskově uvolňuje.

ISOMETRIC SHAPE

Isometrická hlava rakety, uvedená firmou Yonex na trh už v roce 1992, poskytuje o 32 % větší Sweet Spot (optimální úderovou plochu) oproti normálním raketám. Na rozdíl od běžných tvarů hlavy rakety, u nichž se silně odlišují podélné a příčné struny co do délky, isometrická hlava rakety tento délkový rozdíl vyrovnává. Zvětšený Sweet Spot umožňuje výrazně lepší odehrání míče i v případě ne zcela optimálního zásahu.

BUILT-IN T-JOINT

Built-in T-Joint je zapuštěný hluboko do vrstev grafitu a spojuje hlavu rakety se shaftem. Tato technologie pomáhá vytvořit nekroutivou a jednodílnou konstrukci rámu. Výsledkem jsou razantnější a přesnější údery.

LSC SYSTEM

LSC System je pro pohodlí s minimálními otřesy (Low Shock Comfort). Tato nová YONEXOVÁ technologie spojuje titanium a vysoce výkonný elastomer tlumič nárazů ve spodní oblasti hlavy rámu. LSC system minimalizuje otřes úderu díky pozitivním vlastnostem elastomeru. Výsledkem je snížení otřesu úderu ve výši 15% oproti běžným raketám s výrazně větším pohodlím ruky.

 
předchozí | další 1 2 3 4 5 6 7